SEGA Web3 Oyun Dünyasında

SEGA Web3 Oyun Dünyasında

Web3 oyunlarının popülaritesinde eşi benzeri görülmemiş bir artış yaşanıyor ve bu trende katılan en son şirket SEGA’dan başkası değil. Sonic the Hedgehog, Yakuza (Like A Dragon), Phantasy Star ve Virtua Fighter gibi ikonik oyun serileriyle tanınan SEGA Web3 oyun dünyasında! Şirket hali hazırda bu yıl 12 mobil olmayan oyunun piyasaya sürülmesi üzerinde çalışırken, Web3 oyun dünyasına doğru bir adım atma ihtiyacının farkına vardı.

SEGA’nın Web3 oyun dünyasına ilk adımı, yeni bir fikri mülkiyet (IP) değil, Web3 ortamı için yenilenmiş bir Web2 IP’si olan Sangokushi Taisen şeklinde geliyor. Daha önce Web 2’deki üstün oyun tasarımı kalitesiyle CEDEC ÖDÜLÜ’ne layık görülen iki kişilik bu stratejik oyun, yenilikçi oyun mekanikleri sunuyor. Katılımcılar, 3 dakikalık bir zaman sınırı içinde destelerini oluşturmak ve otomatik savaşlara katılmak gibi heyecan verici bir görev üstlenecekler.

Resmi tanıtım fragmanı etkileyici grafikler sergilese de, oyunun kendisi hakkında herhangi bir ipucu vermiyor. Double Jump Tokyo tarafından geliştirilen ticari kart oyununun 2023’ün sonlarında PC’ler için satışa sunulması planlanıyor. Başlangıçta Japonca ve İngilizce dillerini destekleyecek olan oyuna 2024 yılında Çince ve Korece dil seçenekleri de eklenecek. Double jump Tokyo, blok zinciri oyunları geliştirme konusunda uzmanlaşmış ve Square Enix, Bandai Namco ve Line ile uzun vadeli ortaklıklar kurmuş bir Japon şirketidir.

Sangokushi Taisen, özellikle oyun platformları için tasarlanmış tamamen merkezi olmayan ve sıfır gaz ücretli bir blok zinciri olan Oasys blok zinciri üzerinde çalışacak. Oasys ayrıca SEGA, Square Enix ve Bandai Namco ile kalıcı ortaklıklar kurmuştur. SEGA’nın Web3 oyunlarına olan ilgisi yeni değil; aslında bu teknolojiye olan heveslerini daha önce de göstermişlerdi. Mayıs ayında SEGA, Virtua Fighter ve Shenmue’nun yaratıcısı Yu Suzuki tarafından denetlenen Oasys’in NFT pazaryeri aracılığıyla ilk NFT koleksiyonunu piyasaya sürdü.

Bir oyun devi olan SEGA’nın blockchain oyunlarını benimsemesi Web3 topluluğu için önemli bir kazanımdır. Bu hareket, Web3 oyunlarının gerçekten de oyun endüstrisinin geleceği olduğu fikrini sağlamlaştırıyor. SEGA’nın oyun dünyasındaki zengin geçmişi ve başarılı sicili ile Web3 oyun alanına girmesi, oyunların oynanma ve keyif alma biçiminde devrim yaratan blockchain teknolojisinin artan öneminin ve potansiyelinin açık bir göstergesidir. Web3 oyunlarının popülaritesi artmaya devam ederken, SEGA’nın bu gelişmekte olan alana olan bağlılığı şüphesiz oyunun geleceği için heyecan ve beklenti yaratıyor.

5/5 - (9 oy kullanıldı.)

Leave A Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir